Pomysł na ogród twoich marzeń

Posiadanie ogrodu to wspaniała możliwość do obcowania z naturą każdego dnia. Jeżeli mamy ten przywilej, warto jest poświęcić swój czas, żeby nasz ogród był wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu z najbliższymi oraz cieszył swoim widokiem naszych sąsiadów. Wbrew temu co się uważa, prowadzenie ogrodu nie należy do najłatwiejszych zadań. Ważne jest przede wszystkim, aby mieć pomysł na ogród.

Pomysł na ogród – przejrzyj inspiracje

Dlatego też, jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z ogrodnictwem, warto jest przygotować się teoretycznie. Zarówno w księgarniach, jak i bibliotekach znajdziemy wiele pozycji, które pozwolą na poznanie i usystematyzowanie wiedzy na temat uprawy roślin i warzyw. Również w Internecie znajdziemy strony, które poświęcone są tej tematyce. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy chcemy uprawiać tylko kwiaty, czy marzy nam się również kilka grządek domowych warzyw i owoców. W obu przypadkach będziemy musieli odpowiednio przygotować glebę, nasiona oraz cebulki. Jeżeli chodzi o dobór kwiatów do ogrodu, tak naprawdę należy wybrać te, które najbardziej lubimy i zgodne z tym, jaki mamy pomysł na ogród.

Pomysł na ogród – planowanie prac

Niektóre z nich na pewno będą wymagały poświęcenia czasu oraz dodatkowych środków np. na nawozy, jednak w okresie kwitnięcia kwiaty wynagrodzą nam wszystkie starania. Ważne jest również to, żeby nie poddawać się w przypadku porażek. Źle dobrane kwiaty lub nieodpowiednia pielęgnacja to niestety elementy, które musi przeżyć każdy początkujący miłośników ogrodów. Nie należy się zrażać, ale dalej dzielnie walczyć o swój wymarzony ogród. Dobrze jest również zaopatrzyć się w roczny kalendarz prac ogrodowych, dzięki któremu zawsze będziemy wiedzieć, jakie prace czekają nas w ogrodzie w danym miesiącu. Łatwo przeoczyć kilka prostych zabiegów (zwłaszcza wykonywanych jesienią), które mogą mieć później swoje negatywne konsekwencje wiosną.

Pomysł na ogród warzywny

Ciekawostką może być fakt, że w małych ogrodach zawsze można wygospodarować trochę miejsca na warzywa. Ogórki, sałata lub fasola tylko wzbogacą walory estetyczne naszego ogrodu. Jeżeli mamy ogrodzenie, które chcielibyśmy zasłonić, świetnie sprawdzi się kwitnąc groszek ozdobny, który będzie wspinał się po ogrodzeniu zasłaniając go swoimi kwiatami. Doskonale w takiej roli sprawdzą się również słoneczniki. Jeszcze na etapie planowania ogrodu powinniśmy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia: motykę, szpadel, łopatę, grabki itp.

Jeżeli mamy pomysł na ogród i zapał oraz chęć do stworzenia ogrodu naszych marzeń, prędzej czy później na pewno to nastąpi. Ważna jest konsekwencja oraz praca, którą włożymy w czynności związane z ogrodem. Nic tak doskonale nie zrekompensuje nam wszystkich wysiłków jak ogród pełen kwiatów oraz kosze pełne pysznych, zdrowych i własnoręcznie wyhodowanych warzyw.

   

Share this article!Speak Your Mind

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
pomysł na prezent dla chłopaka
Pomysł na prezent dla chłopaka. Będzie zadowolony

Prezenty dla facetów to prawdziwy temat rzeka. Często wydaje się, że wystarczy kupić dobry alkohol, aby ucieszyć bliskiego nam chłopaka....

Zamknij